Prosinec 2008

5.kapitola

28. prosince 2008 v 13:45 | Luna

Ta, která do něj narazila, byla Kazumi, ze které sršely blesky a šlo vidět, že je hodně naštvaná. ,,Čau, Kaz, co se ti stalo?" ,,Zeptej se radši Obita, co se mi stalo. A teď, když dovolíš, jdu pokračovat ve svojí cestě domů!" řekla Kazumi a otráveně odešla. Sasori tam jen tak stál, než mu došlo, že chtěl jít vlastně domů.
***
Byla sobota, svítilo sluníčko a Kazumi by nejradši skočila do bazénu. ,,Kazumiiiii!" volal na ni udýchný Deidara. ,,Tsunade volá náš tým, prý je to důležité!" ,,Hmmm.....ta si to teda bezvadně načasovala." zamumlala otráveně Kazumi. ,,Tak už pojď!" Deidara ji chytnul za paži a táhnul k sídlu páté hokage.
***
,,Co po našem týmu potřebujete, Hokage-sama?" ,,Potřebuju, aby jsi ty, Deidara, Sasori a Obito zašli do Vodopádové vesnice, kde by jste princeznu Daiu odvedli bezpečně sem do vesnice. Pomůže vám můj tým, což je Konan, Pein a Itachi. Nějaké otázky?" hokage se podívala po všech čtyřech. ,,Dobrá, můžete tedy jít. Hodně štěstí."
Týmy se setkaly u východu z Konohy. ,,Jsme tady všichni?" zeptal se Pein. ,,Jo." zněla odpověď od všech. ,,Dobře, tak jdeme." zavelel Pein a všichni ho následovali.


Narozeniny postav

28. prosince 2008 v 13:42 | Luna
Leden
01 - Maito Gai
02 - Tatami Iwashi
06 - Danzou, Ebizou
08 - Hyuuga Hiashi, Hyuuga Hizashi
09 - Haku
19 - Gaara
23 - Aburame Shino
24 - Yamanaka Inoichi
25 - Čtvrtý Hokage

Únor
02 - Akadou Yoroi
08 - Třetí Hokage
10 - Uchiha Izuna, Uchiha Obito
11 - Shigure
12 - Hanzou
15 - Tayuya
18 - Hoozuki Suigetsu
19 - Druhý Hokage
20 - Konan, Yahiko
24 - Nara Yoshino
29 - Yakushi Kabuto

Březen
08 - Ebisu
09 - TenTen
10 - Taiseki
18 - Hoshigaki Kisame
27 - Hyuuga Hanabi
28 - Haruno Sakura
29 - Čtvrtý Kazekage

Duben
02 - Hidan, Hlavní ninja (Oblačná vesnice)
03 - Udon
04 - Tobitake Tonbo
05 - Tazuna
06 - Waraji
13 - Inuzuka Hana
22 - Akimichi Chouza
30 - Gatou

Květen
01 - Akimichi Chouji
04 - Tsunami
05 - Deidara
07 - Midari
08 - Mitokado Homura
15 - Kankurou
16 - Matsu
20 - Morino Ibiki
23 - Yashamaru
26 - Umino Iruka
30 - Baiu

Červen
01 - Uchiha Mikoto
06 - Gouzu, Meizu
08 - Moegi
09 - Uchiha Itachi
11 - Yuuhi Kurenai
12 - Kinuta Dosu
15 - Kaguya Kimimaro
18 - Mahiru
20 - Karin, Sakon, Ukon
26 - Jiroubou

Červenec
01 - Chiriku
03 - Hyuuga Neji
04 - Baki
05 - Kakkou
06 - Tsuchi Kin
07 - Inuzuka Kiba
10 - Uzumaki Kushina
15 - Nara Shikaku
17 - Shiranui Genma
21 - Hagane Kotetsu
23 - Uchiha Sasuke
24 - Nii Yugito
27 - Genyuumaru

Srpen
02 - Tsunade
08 - Inuzuka Tsume
09 - Nawaki
10 - Teuchi, Yamato
11 - Nishi
15 - Kakuzu, Momochi Zabuza
16 - Uchiha Fugaku
23 - Temari
28 - Namiashi Raidou

Září
01 - Utatane Koharu
03 - Yamashiro Aoba
07 - Aburame Shibi
14 - Abumi Zaku
15 - Hatake Kakashi
22 - Nara Shikamaru
23 - Yamanaka Ino

Říjen
01 - Juugo
10 - Uzumaki Naruto
15 - Chiyo
18 - Sarutobi Asuma
19 - Suzume Namida
21 - Touji Mizuki
24 - Mitarashi Anko
27 - Orochimaru
31 - Yuura

Listopad
02 - Gekkou Hayate
03 - Uzuki Yuugao
05 - Feudální pán (Země Větru)
06 - Shin
08 - Sasori
11 - Jiraiya
15 - Mubi, Rin
16 - Kagari
18 - Shizune
25 - Kamizuki Izumo, Sai
27 - Rock Lee
30 - Tsurugi Misumi

Prosinec
01 - Zouri
04 - Dan
16 - Kidoumaru
20 - Oboro
24 - Uchiha Madara, Madam Shijimi, Tobi
25 - Inari
27 - Hyuuga Hinata
30 - Konohamaru
zdroj: konoha

4.kapitola

20. prosince 2008 v 21:29 | Luna

,Obito, co tady děláš?!" vykřikla hystericky Kazumi. ,,Ty ho znáš?" zeptal se Suigetsu a přeměřil si ho pohledem. ,,Jo, je to můj kámoš. Tak co tu sakra děláš?!" dívka něměla daleko od toho, aby vybuchla. ,,Já? Já se tady jen tak procházím a pak vidím vás dva, tak jsem šel k vám." odpověděl jí s úsměvěm Obito. ,,No, to je od tebe hezké, ale teď už jdi." ,,Ale proč? Co jsem ti udělal?" podíval se nechápavý Uchiha na Kazumi. ,,Prostě potřebuju aby jsi šel pryč!" Obito ale stále stál na svém místě. ,,Víš co? Tak si tu klidně stůj!" vykřikla Kazumi a utekla.
***
Deidara se skácel k zemi a z pusy mu tekl pramínek krve. ,,To je ponaučení, aby jsi nás příště neponižoval, kreténe!" zasmál se Kusuno a spolu se svými bratry odešel. ,,No, aspoň máme od nich klid." usmál se povzbudivě Deidara. Sasoriho překvapilo, že v takovémhle stavu může myslet pozitivně. ,,Ty debile! Proč si někdy nepromyslíš v hlavě, co chceš říct?! Málem jsme to schytali i my!" rozčiloval se Itachi. ,,Neboj, příště jim to nandám!" chvástal se Deidara, ale hned dostal kopanec do nohy. ,,Posloucháš vůbec někdy, co ti říkám?! Proti nim nemáš šanci vyhrát!" ,, Nojono,už půjdu domů. Čau!" zamumlal otrávený Deidara, vzal si svoje věci a šel domů. ,,Já už asi taky půjdu. Prosím, Sasori, ty bydlíš hned vedle něho, tak dej na něj pozor, aby neudělal zase nějakou volovinu. Tak čau!" rozloučil se Itachi a vyšel ze šatny. Sasori si povzdechl a řekl si, že se ještě půjde osprchovat. Když vyšel ze sprchy, oblékl se a vyšel ze šatny, do něj někdo narazil.


Deidara

20. prosince 2008 v 13:55 | Luna
Když už k nám tedy konečně dorazil Shippuuden, nebude od věci blíže si představit asi tu nejzajímavější z nových postav. A nebude to nikdo jiný než uprchlý renegát z Iwagakure a obávaný člen organizace Akatsuki - Deidara. Poprvé se s ním střetáváme ve druhé epizodě, kdy se svým kolegou Sasorim, kterého z úcty tituluje "Mistře", míří ke Skryté Vesnici Písku.

Oba se považují za umělce, avšak jejich úhly pohledu na to, co je "pravým uměním" jsou diametrálně odlišné. Deidara prosazuje názor, že umění je pomíjivým, krátkým, ale intezivním zážitkem. Oproti tomu Sasori věří, že výjimečná umělecká díla by měla přetrvat jako odkaz do budoucna. Jejich postoje tak v podstatě odrážejí jejich náturu
(Deidara vytváří hliněné, explodující skulptury a Sasori zas dlouhotrvající lidské loutky).

Deidara, nosící prsten se znaky 青龍 (Seiryū - Azurový drak), je velmi efektní a zručný shinobi. K bojovým účelům používá zvláštní ústa umístěná na dlani každé ruky, kterými přetváří výbušný jíl výbušný jíl nejčastěji do zvířecích forem. Není pro něj problém vymodelovat letuschopného ptáka a využít ho k cestování.

Jak již bylo řečeno, Deidara může nechat své výtvory explodovat. Často tedy zformuje jíl do menších zvířat, jež poté využije k zákeřným útokům na nic netušící nepřátele (tuto taktiku jsme mohly vidět ve třetí epizodě, kde se Deidara efektivně zbavil hlídek v Sunagakure). Za účelem pozorování cílů na dlouhé vzdálenosti používá Deidara speciální dalekohled, umístěný na levém oku.
obrázky:
zdroj: konoha

Maito Gai

20. prosince 2008 v 13:52 | Luna
Maito Gai je Jounin ze Skryté Listové vesnice, má extra husté obočí, mimořádně neobvyklou osobnost a velmi lesklý sestřih vlasů. Při úsměvu se mu třpytí zuby. Sám sebe prohlásil za rivala Hatake Kakashiho. Vede tým, ve kterém je Rock Lee, Hyuuga Neji a Tenten. Svým týmem je nejčastěji oslovován jako Gai-sensei.Ze všech tří z jeho týmu se nejvíce věnuje Leemu. Vede Leeho k tomu, že i když jsou jeho schopnosti horší než ostatních ninjů, tak se pomocí tvrdé práce může vypracovat na skvělého ninju (génius tvrdé práce).

Gai během seriálu předvádí hodně zajímavé manýry, mezi které patří např.:

Natažení ruky zatnuté v pěst, ale se zvednutým palcem, a s úsměvem, kdy se jeho super zářivé zuby třpytí jako kapka vody. Tuto pózu nazývá "Póza krasného muže" (Nice guy pose). Často to používá Gai i Lee, aby ukázali, že závazek, který právě udělali je nejvyšší forma slibu.
Fláknutí Leeho po hlavě za různé přestupky, kdy ale okamžitě začne plakat a objímat ho. Když toto se stane, tak se téměř vždy za nimi objeví pláž při západu slunce.
Nazývání se jako Konoha no Kedakai Aoi Moujuu (木ノ葉の気高き碧い猛獣 - úžasná zelená šelma z Listové).
Časté prožívání situací víc, než je třeba, dokonce i na poměry postavy z anime seriálu. Hlavně Kakashiho lhostejnost k věcem kolem jejich rivality ho dovádí k šílení.

Gai prohlašuje, že má rekord 50 výher a 49 proher s Kakashim. Není ale jasné jaké druhy soutěží jsou v tomto čísle zahrnuty (zdá se, že doslova každý druh soutěže je hra, včetně 100m běhu , sumo zápasu, jedení ramenu a dokonce i kámen, nůžky papír. Gai věří tomu, že "tvrdá práce bez věření v sama sebe je bezcenná". Ačkoli hodně používá hlášky jako "mládí", "síla" a "exploze", tak už začíná zjišťovat, že jeho síla mládí pomalu klesá.

Zdá se, že je také znepřátelen s členem organizace Akatsuki, jehož jméno je Hoshigaki Kisame. Oba se poprvé potkali kousek od Listové, když byl Hatake Kakashi v iluzi Uchihy Itachiho a Gai ho z této iluze zachránil.


Mnoho z Gaiových manýrů slouží jako vtípky na obvyklá klišé seishun (青春, "mládí", obzvláště ve smyslu pro "jaro života"). Je to parodie na filmy, kdy neschopný člověk pomocí tvrdého tréninku dosáhne uznání (často v amerických filmech). Podle oficiálního databooku jsou Gaiova oblíbená jídla super-kořeněná rýže na kari a kari udon. Jeho neoblíbené jídlo, jak sám prohlásil, neexistuje. Jeho záliby jsou uskakování stranou a mlácení do něčeho v rukavicích. Jeho oblíbená hláška je "Výbuch mládí!". Gai zdokonalil Taijutsu techniku tak, aby se dala použít proti Sharinganu. I přes jeho poněkud přihlouplou povahu je Gai je vlastně velmi silný jounin.
obrázky:
zdroj: konoha

Rock Lee

20. prosince 2008 v 13:49 | Luna
Rock Lee je velmi temperamentní taijutsu (boj na blízko) specialista a je příkladem lidské píle. Není schopný používat ninjutsu (ninja techniky) ani genjutsu (iluzorní techniky). Když byl studentem na Ninja akademii, tak se mu ostatní děti vysmívaly kvůli jeho neschopnosti. Proto strávil veškerý svůj čas tréninkem taijutsu. V tomto tréninku ho vede Maito Gai, neboli Gai-sensei. V týmu je ještě s Hyuugou Nejim a Tenten.
Rock Lee je zatvrzelý ninja, který usiluje o překonání takzvaných "géniů" tvrdou prácí. Charakterizuje ho jeho zelený oblek a jeho obdiv k jeho učiteli a mentorovi Maito Gaiovi. Rock Lee je postava známá pro svoje odhodlání a náruživou osobnost. Lee byl vybrán na Ninja akademii i přes nedostatek talentu s Ninjutsu a Genjutsu. To jej donutilo, aby věnoval svůj čas zlepšování Taijutsu. Jeho schopnost používat Taijutsu mu dovoluje, aby absolvoval Ninja akademii ve 12 letech. Po maturitě byl Lee přiřazen do týmu s TenTen a Hyuugou Nejim pod vedením Maito Gaie.Lee si vytvořil úzký vztah se svými partnery v týmu a jeho cílem je porazit "génia" Nejiho v bitvě. Když spolu Lee a Neji zápasili jako mladí, tak Neji vždy zvítězil. Neji to řekl tak, že má talent, zatímco Lee je beznadějný. Lee a jeho mistr Gai sdílejí velmi těsné pouto. Gai v Leem viděl sám sebe a nabídl mu, že ho bude učit Taijutsu techniky, které Lee rád přijal. Gai učil Leeho myšlenku vytvoření "vlastních pravidel", což znamená tvrdě na sobě pracovat a to i mimo své hranice. Lee to často prohlašoval, když trénoval a snažil se splnit například určitý počet kopů, úderů atd. Pokud svého čísla nedosáhl z důvodu vyčerpání, tak se snažil udělat další velké množství snaživých výkonů.Lee začal zbožnovat Gaie a změnil svůj účes a oděv, který se podobal jeho učiteli. Každou lekci si psal do svého zápisníku. Gai mu pomohl uskutečnit jeho cíle jako ninjovi bez možností používat Ninjutsu nebo Genjutsu. Jeho Taijutsu mu také pomohlo k tomu, že ho Gai naučil otevírat Nebeské brány, ventily, které kontrolují a umožnují zvyšovat tok Chakry. Po otevření těchto bran získal Lee sílu, ale s každou otevřenou bránou se Leeho život blížil ke smrti. Lee byl schopen otevřít pět z těchto bran. Lee byl jediný, který mohl v jeho týmu používat Omote Renge prostřednictvím první brány. Otevření těchto bran mu dalo možnost používat Ura Renge, což umožnilo vzniknutí větě "Lotos v Listové kvete dvakrát", která je Leeho motem. Kakashi se divil, když byl Lee schopen otevřít pět bran pouze s jeho tělem a tvrdou prácí.
obrázky:
zdroj: konoha

3.kapitola

16. prosince 2008 v 14:29 | Luna

Ve dveřích stál Kusuno a jeho dva bráchové. ,,Ajaj, to bude zlý." řekl Sasori a Itachi věděl, že tohle se bez bitky neobejde. Ještě si živě vzpomínal, jak ho jejich sestra Shizuku před půlrokem zmlátila tak, že mu dalo zabrat se doplazit domů. ,,Co tady děláte, vy blbouni?!" zařval Deidara. ,,Deidaro, tos podělal!" vykřikl Itachi, ale to se už Kusuno, Setsuno a Gitai řítili s rukama nachstanýma dát ránu Deidarovi.
***
Kazumi stála před kavárnou a rychle oddechovala. ,,Jsi v pořádku?" zeptal se jí hlas zezadu. Ten hlas patřil Suigetsovi, který právě vycházel ze dveří kavárny a nesl v ruce pití. ,, J-jo! Proč?" ,,Protože jsi vyletěla z kavárny jako stíhačka. Ty se mě bojíš nebo co?" ,,Já.....já....." ,,Hele, nechceš si radši sednout?" zeptal se Suigetsu a ukázal na lavičku. Cvíli jen tak mlčeli a Suigetsu usrkával z kelímku pití.
Pak se ozval. ,,Hele, jestli mi chceš něco říct, tak řekni. Jinak já jsem Suigetsu a ty?" ,,Já jsem Kazumi Tanaka a-a....." ,,No?" Suigetsu se k ní přibližoval, jeho rty byly už tak blízko..... ,,Nazdárek!" Oba dva se sekli. Nejvíc teda Kazumi, která tuhle osobu moc dobře znala. Před nimi stál její nejlepší kamarád, Obito Uchiha.

Za spřátelení

15. prosince 2008 v 18:11 | Luna |  Pro vás
Doporučuju se podívat ZDE

2.kapitola

14. prosince 2008 v 10:45 | Luna

Ve dveřích stál kluk, který se jí už od dvanácti líbil, ale on si jí moc nevšímal. Ten kluk se jmenoval Suigetsu. Usmál se na ni a sedl si k vedlejšímu stolu. Konečně si jí všimnul. ,,Kazumi, co ti je?" zeptala se jí Konan. ,,Nic! Proč?" ,,Protože se červenáš!" odpověděla ji Temari. ,,To se vám jenom zdálo.....já-já.....musím na čerstvý vzduch!" řekla dívka a jako smyslů zbavená vyšla ven z kavárny.
***
Itachi seděl na lavičce u basketballového hřiště a přemýšlel o Kazumi. Byl do ní zamilovaný, ale ona jeho city neopětovala. Kdyby jí tak mohl říct, jak moc ji má rád, ale na to byl až moc měkký. Kluci o ní říkají, jaká je drsná a nejradši by všechny kluky pozabíjela, ale Itachi měl jiný názor. Věděl, že v nitru je něžná, jemná a milá. ,,Itachi, tak jdeš hrát nebo ne?!" zavolala na něj Deidara a pohodil svojí zlatou hřívou. ,,Jo, už jdu." odpověděl Itachi a věděl, že nemá na vybranou.

Po basketu se všichni kluci sešli v šatně. ,,Jééé, tak parádně jsem si ještě nezahrál!" pochvaloval si zápas Deidara. ,,Jo, ale vy jste neměli v týmu Itachiho. Ten byl furt myšlenkami někde jinde!" stěžoval si Sasori. ,,No jasně, vždyť je z Kazumi úplně hotový!" zasmál se Deidara. Itachi by Deidarovi nejradši urval hlavu. ,,Fakt? Nekecej! Že by se nám Itachi zamiloval?" začal se zajímat Sasori. ,,No jasně! Neviděls, jak na ni furt zasněně zírá?" tentokrát to Itachi nevydržel. Popadl překvapeného Deidaru za jeho dlouhé blonďaté vlasy. ,,Ty blbe! Já tě jednou odstřelím!" Z Itachiho šel strach. Tak rozzlobeného ho Deidara ještě neviděl. ,,Ještě jednou, tak ti ustřihnu ty tvoje pačesy!" ,,Ne, jen to ne!" Deidara se plazil po kolenech a omlouval se. ,,No, ne! Itachi se nám zamiloval!" ozval se hlas od vchodu do šatny.


Hyuuga Neji

11. prosince 2008 v 19:20 | Luna
Hyuuga Neji je Geninem, který dokončil akademii o rok dříve než Naruto a byl číslo jedna mezi nováčky. Je také považován za nejsilnějšího a nejtalentovanějšího ninju ze všech Geninů, kteří podstoupili Chuuninskou zkoušku společně s Narutem. Neji má velmi silnou obranu Hakkeshou Kaiten (Vír proroctví), kterou se učí jen v hlavní rodině Hyuuga, ale Neji se ji zvládl naučit sám. Také má smrtící útok na blízko, nejsilnější taijutsu styl v Listové, Juuken (Vznešená pěst). K rozšíření svého útoku používá hmat Hakke RokujuuyonShou (64 úderů) a také Hakke Hyaku NijuuhasShou (128 úderů), které uzavřou Chakrové body v lidském těle, a tak zabrání toku Chakry a používání technik. Jako člen Hyuuga rodiny má Neji Byakugan (Pohled v rozsahu 360°), dědičnou vlastnost
této rodiny. Byakugan má však jeden slepý bod za prvním hrudním obratlem.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběh!
Neji je ve stejném týmu jako Rock Lee a Tenten, jejich učitelem je Maito Gai. Neji a Lee mezi sebou soupeří, i když to není jako rivalita mezi Gaiem a Kakashim, protože tato rivalita vychází hlavně od Leeho. Lee, který nemůže používat ani genjutsu ani ninjutsu, chce porazit geniálního Nejiho a stát se dobrým ninjou. Ale Neji ho od toho zrazuje a tvrdí mu, že s osudem nelze bojovat. Avšak po té, co Nejiho porazil Naruto, změnil Neji svůj názor na Leeho a uznal, že osud není přesně určen. Neji často trénuje s Tenten, která na něho útočí pomocí svých zbraní a Neji je odráží pomocí Hakkeshou Kaiten.


Přestože Neji mistrně ovládá Juuken i Byakugan, nemůže být nikdy vůdcem klanu, protože se nenarodil v hlavní rodině ale ve vedlejší. Jeho otec, Hyuuga Hizashi, se narodil až po svém bratrovi, Hyuuga Hiashi. Jeho otec a strýc byli dvojčata. Ve svém dětství neměl Neji nic proti hlavní rodině, protože ještě plně nerozuměl důsledkům, které plynou z toho, že je členem vedlejší rodiny. Ale jak vyrůstal, sledoval, jak jeho otec nenáviděl svého bratra a hlavní rodinu, a tak se i sám zatvrdil. Jeho odpor se jen zvýšil, když viděl, že jeho otec chtěl vztáhnout ruku na Hyuuga Hinatu, Hiashiho starší dceru. Hizashi věděl, že Neji nemůže být vůdcem rodiny a to ho velmi trápilo. Hinatin otec vycítil nepřátelské myšlenky a aktivoval Juin (Prokletou pečeť), která působí nesmírnou bolest tím, že útočí na nervový systém. To bylo Nejiho první setkání s Prokletou pečetí rodiny Hyuuga. Tuto pečeť mají všichni členové vedlejší rodiny.


Když byl Neji ještě malý, v Listové probíhala Chuuninská zkouška, chtěli členové Skryté Oblačné Vesnice z Bleskové země unést Hyuugu Hinatu, aby získali tajemství Byakuganu. Ale Hiashi odhalil vetřelce a zabil ho. A kvůli tomu, že Hiashi zabil jednoho člena Oblačné, požadovali vůdci této vesnice na oplátku jeho mrtvé tělo. Ten den, jak Neji věřil, však byl na smrt poslán jeho otec místo strýce. Kvůli Prokleté pečeti z těla jeho otce nemohli získat tajemství Byakuganu. Tento sled událostí ho vedl k přesvědčení, že budoucnost člověka je rozhodnuta již při narození a nikdo nemůže uniknout nebo změnit svůj osud. To ho změnilo v zahořklého, cynického a arogantního člověka, který nenáviděl hlavní rodinu.
obrázky:
zdroj: konoha

TenTen

11. prosince 2008 v 18:34 | Luna
Tenten je Genin. Dokončila akademii o rok dříve než Uzumaki Naruto. Tenten je v týmu, ve kterém je i Rock Lee a Hyuuga Neji. Tento tým vede Maito Gai. Její předností je neuvěřitalná přesnost, trefí 10 cílů z 10. Není moc známo, které techniky užívá, kromě techniky, kdy oponenta zavalí děštěm zbraní různého druhu. Tyto zbraně přivolá pomocí svitku a vlastní krve. Tenten si velmi váží svých společníků, Nejiho si zidealizovala a Leeho s obdivem sleduje při jeho tréninku s mistrem Gaiem. Sama často pomáhá s tréninkem Nejimu.

Jejím cílem, jako Kunoichi (žena ninja), je být stejně dobrá jako legendární Tsunade, proto poctivě trénuje, aby tohoto snu dosáhla. Je uznávána jako jedna z nějlepších Kunoichi ve vesnici. A také pevně věří, že žena může být stějně silný ninja jako muž.
obrázky:
zdroj: konoha

1.kapitola

11. prosince 2008 v 18:24 | Luna

Byl nádherný slunečný pátek. Druhák a devátá třída měli spojeno. ,,Ten příklad snad nikdy nevypočítám" pomyslela si v duchu Kazumi. Podívala se na Temari, která také přemýšlela nad tím příkladem.Rozhlédla se po třídě a zachytila Itchiho zasněný pohled. Díval se přímo na ni. ,,Itachi, nehleď tak na Kazumi a radši počítej ten příklad." ,,A-ano, pane profesore." zakoktal se Itachi a Naruto měl co dělat, aby se nerozchechtal. Konečně zazvonilo. ,,Dobrá tedy, ten příklad máte za domácí úkol. Naschledanou." rozloučil se profesor s devátou třídou, než se vyvalila ven.
***
V kavárně byly všechny-Kazumi, Konan, Temari, Ino, Sakura, Hinata a TenTen. Všechny si sedly ke stolu a Kazumi začla: ,,Já toho Itachiho jednou uškrtím, přísahám!" ,,A proč?" zeptala se Sakura. ,,Furt na mě jen čumí!" ,,Asi se mu líbíš!" zasmála se Ino. ,,Hahaha, to je fakt sranda!" ušklíbla se ironicky Kazumi. ,,Vzpomínáte, jak dneska Naruto uklouznul na slupce od banánu?" všechny se rozesmály až na Hinatu, která se začala červenat. ,,Hinato, proč se vždycky červenáš, když je řeč o Narutovi?" usmívala se Kazumi. Úsměv ji ale zmizel, když uviděla, kdo zrovna vešel do kavárny.


Yuuhi Kurenai

10. prosince 2008 v 19:43 | Luna
Yuuhi Kurenai je vedoucí [postavy/tym-8 týmu 8], ve kterém je Inuzuka Kiba, Aburame Shino a Hyuuga Hinata. Ví se toho o ní relativně málo. Jedině, že se teprve nedávno stala Jouninem. Zdá se, že Kurenai má milostný vztah s jejím kolegou Jouninen Sarutobi Asumou. Tráví spolu hodně času a jsou velice šťastni, když jsou spolu. Kurenai se o své studenty hodně stará a vyvinula se k nim velmi silnou vazbu. Vypadá to, že nejvíc si oblíbila Hinatu.
obrázky:
zdroj: konoha

Hyuuga Hinata

10. prosince 2008 v 19:39 | Luna
Hyuuga Hinata je dcerou šéfa klanu Hyuuga, který se jmenuje Hyuuga Hiashi. Po svém otci zdědí vedení tohoto klanu. Hinata je neuvěřitelně plachá a jemná dívka, ale při boji se chová jako velmi tvrdý a silný ninja. Po zkoušce na akademii byla přiřazena do týmu číslo 8, který vedla Yuuhi Kurenai. V tomto týmu byli také Inuzuka Kiba a Aburame Shino. Hinata v boji používá hlavně taijutsu (boj na blízko). Jako člen klanu Hyuuga ovládá kekkei genkai (vrozenou vlastnost) Byakugan. Byakugan znamená "Bílé Oko". Díky byakuganu je její zorné pole při boji téměř 360°. Styl jejího boje se jmenuje "Juuken" neboli "Jemná pěst". Tento styl dovoluje v kombinaci s byakuganem poškodit oběhový systém Chakry a vnitřní orgány svého protivníka.

Jak již bylo řečeno, Hinata se má stát dědičkou vedení klanu Hyuuga, protože je nejstarší dítě šéfa klanu. Její otec ji ale v považoval za úplně ztracenou, protože byla velmi slabá. Dokonce řekl, že je slabší než její mladší sestra Hanabi. Hinatiny schopnosti byly absolutně nesrovnatelné se schopnostmi jejího bratrance Nejiho, který je z vedlejší rodiny, a proto se nemůže stát hlavou klanu (což těžce nese). Hinatin otec Hiashi ji tedy nechal ve výcviku u Kurenai. Kurenai dokonce řekla, že to vypadá, jako kdyby Hiashimu nevadilo, že Hinata zemře v boji.

Hinata neměla skoro žádné sebevědomí, ale při kvalifikaci na Chuuninskou zkoušku ji povzbuzoval Naruto svými obvyklými hláškami o tom, že nesmí prohrát, že má bojovat atd. To Hinatě moc pomohlo a díky tomu začala věřit v sama sebe.

Hinata právě Naruta (nejen) pro jeho postoje moc obdivuje a kdykoliv s ním mluví, tak se červená. Naruto si ale zatím Hinatinu náklonnost neuvědomil. Hinata Naruta obdivovala už na akademii, kdy ho ostatní považovali jen za převtělení liščího démona Kyuubiho. Hinatina romantická láska k Narutovi je naprosto výjímečná, protože žádná jiná holka z Listové Naruta nechce (na rozdíl od Sasukeho, o kterého se holky přímo perou).
obrázky:
zdroj: konoha

Inuzuka Kiba

10. prosince 2008 v 19:29 | Luna
Inuzuka Kiba je hlasitý a akční Genin původně z týmu 8, který vedla Yuuhi Kurenai. Do tohoto týmu patří i Hyuuga Hinata a Aburame Shino. Kiba pochází z rodiny Inuzuka, která je známa tím, že používá Ninken (忍犬 - Ninja-psy) v bitvách. Kiba má svého ninja psa Akamaru, kterého má stále u sebe (ve škole, doma, v restauraci atd.), je s ním dokonce schopný komunikovat. To mu umožňuje získávat více informací, protože Akamaru má mnohem lepší čich a sluch. Spolu také provádějí mnoho ninja technik (jutsu), například Gatsuuga (dvojitý ostrý tesák). Nejpve použijí Juujin Bunshin (klon člověk-zvíře), díky kterému vypadají jako bestiální Kiba. Takto způsobí nepříteli díky vysoké rychlosti točení a silnému nárazu obrovská zranění.

Tím, že Kiba použije Chakru ve svém nose, dokáže citlivost svého čichu zvýšit až tisíckrát. Kiba, ale i další členové jeho týmu, Hinata a Shino, jsou velmi dobří ve stopování a technikách přežití. Kibovy a Akamarovy smysly spojené s Byakuganem Hinaty a Shinovým Kikaichuu (ničící brouci) z nich dělá výborný stopovací tým. V porovnání s týmem 7 (Naruto, Sakura a Sasuke) jsou v týmu 8 mnohem lepší vztahy a týmová práce. I přesto, že Shino prohlašuje, že nemá rád Kibu kvůli jeho panovačným postojům během druhé části Chuuninské zkoušky. Kiba se o Hinatu stará jako její starší bratr. Celý tým spolu tráví spoustu času, protože mají záliby, které jim to dovolují. Kiba cvičí Akamaru, Hinata trhá květiny a Shino sbírá brouky.
obrázky:
zdroj: konoha

Aburame Shino

9. prosince 2008 v 20:40 | Luna
Aburame Shino (油女シノ, Aburame Shino) je Genin z Listové vesnice, pochází z klanu Aburame, který je známý pro svou schopnost ovládat hmyz. Je velmi klidný a vždy respektuje broučí život. Příliš se nesměje, ale uznává hodnotu týmové práce. Shino je také velmi inteligentní a dělá chytrá rozhodnutí a má vynikající analytické schopnosti. Podobně jako Nara Shikamaru, převládá Shino v bitvě, protože je vždy o krok před nepřítelem. Shino byl přidělen do týmu spolu s Hyuugou Hinatou a Inuzukou Kibou pod vedením Yuuhi Kurenai. Dokonce i pro svůj tým zůstává Shino velkou záhadou.

Shino vystupuje v příběhu jen velmi málo. Shino doposud vystupuje jen jako vedlejší postava. Jeho síla, neotřesitelná důvěra a záhadnost ho udělala jednou z oblíbených postava fanoušků, přestože má hrůzné návyky. Jeho analytické schopnosti a opatrná povaha často obtěžují Kibu, který si myslí, že Shino se snaží, aby se stal vůdcem týmu.


Aburame Shino je jedním z řady tejemných postav. Při narození vstoupil do symbiontického vztahu s druhem hmyzu, který se nazývá Kikaichuu neboli destrukční brouci, všichni z jeho klanu žijí s těmito brouky v těle. Výměnou za krmení jeho Chakrou, brouci slouží pro účely svého hostitele. Shinovo oblečení pokrývá velkou část jeho obličeje, nosí černé brýle na očích, bundu s velkým límcem, aby skryl svou tvář. Později kromě bundy přidá ještě kapuci, která ho zahaluje ještě více a dokonce i Naruto má problém ho poznat.
obrázky:
zdroj: konoha

Akatsuki

9. prosince 2008 v 20:35 | Luna
Akatsuki je malá organizace nejvyšší úrovně. Organizace má nanejvýš deset členů a nepřesné množství agentů. Ačkoli má slušnou síť agentů v různých vesnicích, tito jedinci jsou obvykle ovládáni nějakou technikou. Členové Akatsuki jsou všichni z třídy S, a jsou to nejhledanější a nebezpeční ninjové.

Přesná kritéria pro přijetí do skupiny jsou neznámá, ale jisté jsou mimořádné bojové schopnosti a nelítostné chování. Jedinečné rysy (genetické nebo jiné) se také zdají být běžnými faktory pro přijetí. Členové se zřídkakdy setkají osobně, místo toho komunikují přes telepatii nebo přes hvězdnou projekci. Celá skupina je viděna ve 135 dílu, kde se právě setkávají přes hvězdnou projekci. Takto se setkali naposledy před sedmi lety, kdy organizaci opustil Orochimaru.


Členové z Akatsuki mají jednotlivé cíle, nijak zvlášť si necení života jednotlivých členů, jde jim jen o jejich cíl. Pracují v týmech po dvou, které jsou vyvážené podle jejich schopností. (Spoiler) Členů je nyní je pouze osm, Orochimaru, Sasori (byl nahrazen Tobim) a Kakuzu jsou mrtví a Hidan je neschopný boje.

Cílem organizace je ovládnutí světa. Jejich plán je dost jednoduchý. Za prvé získat dost peněz (nevím teday na co), za druhé vyvolat války mezi vesnicemi a za třetí pomocí chycených ocasých démonů ovládnout svět.

Chyceného démona zapečetí do sochy, kterou jsme mohli vidět v díle 231 (Naruto Shippuuden 11), pomocí techniky Fuuin Jutsu: Genryuu Kyuu Fuujin (封印術・幻龍九封尽 Sealing Technique: Illusionary Dragon Nine Consuming Seals). Ve světě mangy už chytili šest démonů: Shukaku, dvouocasého démona (Nekomata), tříocasého démona a další tři neznámé.

Každý člen nosí jedinečný prsten a žádný člen nenosí prsten na stejném prstu. Každý člen nosí svůj prsten na stejném prstu, na kterém stojí na soše, když pečetí démony. Ale! Je deset prstenů a jen 8 členů, protože Orochimaru má prtsten u sebe a Kakuzův je ve Skryté Listové. Jak se zdá, prsteny mají mít nějaký zvláštní význam, ale zatím se neví jaký.
obrázky:
zdroj: konoha

Hatake Kakashi

9. prosince 2008 v 20:28 | Luna
Hatake Kakashi je Jounin, který dohlíží na Tým 7, který se skládá z Uzumaki Naruta, Uchihy Sasukeho a Haruno Sakury. Přestože se zdá jako nezajímavý, tak je vysoce kvalifikovaný ninja, který má schopnost používat více než tisíce Jutsu. Často chodí pozdě na setkání a nosí svoje levé oko pod svojí ochrannou čelenkou.

Je velmi populární a zpočátku působí jako nejvíce kvalitní ninja v příběhu. V nebezpečných situacích dobře využívá mozek a Jutsu s dalšími vlastními znalostmi. Vzhledem k tomu, že jeho Sharingan není jeho vlastní, tak je často posílán do nemocnice, aby se vzpamatoval z jeho používání.
Obdržení Sharinganu znamenalo přelom v jeho životě. Slova a činy jeho týmového společníka Obita mu dovolila, aby přijmul sebevraždu svého otce a dozvěděl se, co to znamená chránit své přátelé.

Kakashi je jedním z řady populárních postav a je snadné vědět proč. Se svým líným mluvením, koukáním jedním okem, uvolněným hlasem a minimalistickým přístupem, Kakashi se někdy zdá jako komická postava, ale i tak na sebe přitahuje pozornost. Nicméně, svého soupeře bere většinou vážně a když hrozí nebezpečí, tak se silně zaměří na boj.

Spousta lidí zná Kakashiho, jak uvnitř vesnice, tak i mimo ní. I přes svou pověst má Kakashi skutečně málo přátel, ale spousty nepřátel. Nejbližším přítelem je Maito Gai, jiný Jounin. On a Gai tvoří skvělé komediální duo. Kakashi občas Gaie naštve, Gai mluví a když se otočí na Kakashiho, tak ten řekne: "Říkal jsi něco?". Gai popisuje Kakashiho jako coolového a skvělého, ale často je on sám provokatérem jejich soupeření, což často dělá situaci komplikovanější a neobyklou, než je nutné.


Kakashi je synem Hatakeho Sakuma, ninji s extrémními dovednostmi, který si získal přezdívku Bílý tesák z Listové. Bylo to bud díky jeho ostře špičatým bílým vlasům nebo rodinné dýce, která vyřazovala bílou Chakru, když ji používal někdo z členů rodiny Hatake. Kakashi sám později dýku vlastnil. Sakumova reputace byla srovnatelná s Sanniny, ale jeho přístup byl jeho zkázou. Sakumo přerušil misi, která byla pro jeho vesnici důležitá a on radši zachránil své druhy. Sakumo se s ostudou nevyrovnal a spáchal sebevraždu. Kakashi pak vyrůstal s velmi chladným pocitem, že provádění misí má být prioritou číslo 1.
obrázky:
zdroj:konoha

Uchiha Sasuke

4. prosince 2008 v 19:30 | Luna
Uchiha Sasuke je Genin ze Skryté Listové Vesnice, pochází z kdysi silného klanu Uchiha, jednoho z nejvýznamějších klanů v Listové. Tento klan je známý pro svou speciální dědičnou schopnost (kekkei genkai), která se jmenuje Sharingan. Dále členové klanu dovedou používat různé techniky ohně. Sasuke patří do týmu 7, který vede Hatake Kakashi. V týmu je společně s Sakurou a Narutem. Sasuke je velmi oblíbený mezi holkami, ale jejich city neopětuje, je totiž samotářský a moc toho nenamluví. Je velmi nadaný, arogantní a lehce se rozčílí. Smyslem jeho života je získat dostatečnou sílu na to, aby zabil "jistou" osobu. Jak se dozvíme dál, tak Sasuke měl opravu drsné mládí, i když jeho současný život není také nerůžovější.


Sasuke je jeden z dvou (dosud) známých členů klanu, kteří přežili (druhým je Uchiha Itachi). Sasuke je druhým synem šéfa klanu Uchiha a vyrostl ve stínu svého staršího bratra Itachiho. Itachi, který byl považován za super génia, zvládal Sharingan už v osmi, Chuuninskou zkoušku udělal v 10 a stal se ANBU kapitán ve 13. Proto se jeho o otec zajímal hlavně o něj a ne o Sasukeho. To Sasukeho hodně trápilo a někdy přímo způsobovalo psychická traumata. Itachiho chování se ale začalo měnit a začal se oddalovat od svého klanu. V této době se proto otec věnoval hlavně Sasukemu a naučil ho nové techniky, jako například Katon: Goukakyuu no Jutsu (živel ohně: technika velkého fireballu). Sasuke se tuto techniku naučil ve věku osmi let, čímž svého otce velmi překvapil, protože umění techniky Katon je v klanu Uchiha známkou
dospělosti. Sasuke proto může pyšně nosit znak klanu na svých zádech.
obrázky:
zdroj: konoha

Haruno Sakura

1. prosince 2008 v 19:49 | Luna
Na začátku seriálu je Sakura Genin v Listové vesnici. Haruno Sakura, Uzumaki Naruto a Uchiha Sasuke tvoří tým 7, který vede Jounin Hatake Kakashi. Později ji pak trénuje Tsunade. Její nejlepší schopnosti jsou inteligence a dokonalá schopnost ovládat Chakru. Například byla na první pokus schopna lézt pomocí Chakry po stromech, zatímco Sasukemu a Narutovi to trvalo celý den tréninku. Na začátku byly Sakuřiny schopnosti značně horší než ostatních Geninů. Používala jen základní techniky, z nichž asi nejlepší je Kai (zrušení iluze). Pod vedením Tsunade bude pak mnohem silnější.

Uvnitř Sakury žije její druhé "já" - vnitřní Sakura, která se zdá být ještě víc hrubá než Kyuubi (devítiocasý démon) uvnitř Naruta. Vnitřní Sakura je velmi průbojná a v seriálu se větsinou objevuje jako vtipná vložka, protože Sakura je typicky milá. Vnitřní Sakura používá hlášku しゃーんなろー (Shaannarou - Šán-naró), což nic neznamená, ale překládá se jako Hell Yeah (Sakra jó!) v Angličtině nebo Kua v českých titulkách k Narutovi. Díky tomuto svému druhému "já" má Sakura dvě mysli, což se jí velmi hodilo, když v kvalifikaci do hlavních bojů Chuunincké zkoušky na ni Yamanaka Ino použila Shintenshin no Jutsu (technika přesunu mysli).

V dětství a ze začátku na akademii si ze Sakury dělali srandu kvůli jejímu velkému čelu. To skončilo, když se s ní velmi oblíbená Yamanaka Ino začala kamarádit a dala jí stuhu. Sakura mělo Ino jako svůj vzor a obdivovala její vzhled a schopnosti, ale měla kvůli tomu pocity podřazenosti a méněcennosti. Jejich přáteltví trvalo do té doby, než zjistily, že obě chtějí sbalit Uchihu Sasukeho. Uchiha Sasuke byl v celé akademii u holek nejoblíbenější. Sakura si myslela, že se Ino nikdy nevyrovná, to chtěla ale změnit, a tak ji vrátila stuhu a prohlásila, že od teď jsou rivalky.

Narozdíl od většiny ostatních postav z Naruta nemá Sakura ve svém dětství žádný špatný zážitek. Když jsou Sakura, Naruto a Sasuke přiřazeni do týmu 7, tak se Sakura zaměří pouze na Sasukeho a Naruta nemůže vystát, i když vlastně neví zhola nic o jejich povahách. Krátce po vytvoření týmu 7 Sakura řekne Sasukemu, že si myslí, že Naruto musí být šťastný, když nemá rodiče, kteří by ho komandovali. Naruto při tomto rozhovoru nebyl, a proto nemohl oponovat. Sasuke má vlastní zkušenosti s tím, jaké to je být sám, a tak ji dost vynadá.

Sakuřina oblíbená jídla jsou Anko knedlíky se sirupem a Umeboshi. Nemá ráda cokoliv kořeněného. Její koníčky jsou kvízy a hry na paměť. Nejoblíbenější hláška je 勇気 - Yuuki (Júki) - Odvaha, ačkoliv to v první knize faktů bylo 一生愛の人生よ! - Issen ai no jinsei yo! (Issen ai no džinsei jo!) - Celý život plný lásky. Sakura má talent na šití.
obrázky:
zdroj: konoha